Frysztacka 48
43-400 Cieszyn

XLVIII Olimpiada Wiedzy Technicznej

Zapraszamy do udziału w XLVIII edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Olimpiada jest skierowana do uczniów kształcących się w szeroko rozumianej branży elektrycznej i mechanicznej. Zachęcamy do uczestnictwa w konkursie z uwagi na możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, zdobycia cennego doświadczenia, możliwości wyróżnienia się w ogólnopolskim konkursie z wieloletnią tradycją oraz zdobycia cennych nagród (m.in. dyplomy laureatów Olimpiady, indeksy na prestiżowe kierunki studiów, …).


Etap szkolny Olimpiady rozpocznie się w dniu 22 października 2021 o godzinie 8:50 w sali 47.  Etap szkolny odbywa się przy komputerach. Osoby zainteresowane udziałem w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej proszone są o zgłoszenie się drogą elektroniczną na adres: szczepanski_krzysztof@zst.cieszyn.pl do środy 20 października 2021 r., do godziny 18 (w celu przystąpienia do olimpiady konieczne jest zarejestrowanie się na platformie, na której odbywa się etap szkolny do środy 20 października 2021 do godziny 20:00). Po przesłaniu zgłoszenia do konkursu drogą elektroniczną zostanie wysłana instrukcja do aktywacji konta umożliwiającego udział w olimpiadzie.


Zawody będą składały się z 15 zadań testowych oraz 6 zadań otwartych (spośród tych 6 zadań; należy wybrać i rozwiązać tylko trzy zadania otwarte – tylko trzy zadania otwarte podlegają ocenie). Każde poprawnie rozwiązanie zadania testowego oznacza przyznanie 1 punktu, za poprawne rozwiązanie zadania otwartego przysługuje 5 punktów. Zakres materiału obejmuje zagadnienia z dziedzin takich, jak: historia techniki, zagadnienia statyki konstrukcji, kinematyka ruchu bryły sztywnej, termodynamika, prawa fizyki dla cieczy oraz budowy materii, rozwiązywanie prostych obwodów prądu stałego i przemiennego z elementami pasywnymi i aktywnymi, obliczanie parametrów elektrycznych podstawowych elementów i układów elektronicznych oraz przekształcanie sygnałów, a także analiza i synteza prostych systemów cyfrowych. Czas trwania zawodów szkolnych wynosi maksymalnie 90 minut. Zgodnie z regulaminem nie można wnosić na zawody urządzeń elektronicznych.


Więcej informacji na temat Olimpiady Wiedzy Technicznej (m.in. regulamin oraz zadania z poprzednich lat) można znaleźć pod adresem: https://owt.enot.pl/

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu
Zespół Szkół Technicznych
im. płk Gwidona Langera w Cieszynie
Adres: Frysztacka 48
43-400 Cieszyn
Dane kontaktowe: tel. 33 479 86 44
fax 33 479 86 45
email
NIP 548-25-22-276

email: sekretariat[at]zst.cieszyn.pl

 

Adres skrytki ePUAP:
/ZSTCieszyn/SkrytkaESP

Godziny pracy sekretariatu:

poniedziałek 7:00 - 15:00
wtorek 7:00 - 15:00
środa 7:00 - 15:00
czwartek 7:00 - 15:00
piątek 7:00 -15:00
sobota zamknięty
niedziela zamknięty