IX Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST

IX Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST

31 maja 2014 w sobotę Zespół Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie wraz z Automobilklubem Cieszyńskim zorganizował już po raz dziewiąty Kręciołek Samochodowy o Puchar Dyrektora ZST.

Jest to impreza, której przyświeca idea promowania sportów motorowych na Śląsku Cieszyńskim. Jest to jeden z nielicznych rajdów, w którym udział mogą wziąć kierowcy amatorzy. Niektórzy z nich odkrywają w sobie pasję rajdową i startują regularnie nie tylko w Kręciołku jako absolwenci, ale i w innych imprezach rajdowych, nawet o ogólnopolskim czy międzynarodowym zasięgu. Cieszymy się, że z roku na rok rośnie zainteresowanie zawodami.

W tym roku do udziału zgłosiła się rekordowa liczba 60 załóg i po raz pierwszy byliśmy zmuszeni zamknąć listę startową przed ostatecznym terminem określonym w regulaminie. Imprezę tym razem poprowadził Marcin Kowalik z Cieszyńskiego Automobilklubu. W sobotnie popołudnie na parkingu pod Wałką pojawiła się także spora ilość kibiców. Ulewa, która przeszła nad torem rajdowym, tylko podniosła atrakcyjność oglądanych przejazdów.

Swoją obecnością zaszczycili nas również Starosta Powiatu Cieszyńskiego Jerzy Nogowczyk i pani poseł na Sejm RP Aleksandra Trybuś, która otworzyła zawody, życząc zawodnikom „powodzenia i rywalizacji w duchu fair play”. Pan Starosta pogratulował zwycięzcom i wspólnie z wicedyrektorem ZST Piotrem Hellerem wręczył nagrody i puchary.

Rywalizację w kategorii nauczyciel po raz kolejny wygrał mgr Tadeusz Chodykin, nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa w ZST, kolejni w klasyfikacji byli mgr Andrzej Broda i mgr Grzegorz Wanat.

W kategorii „uczeń – pojemność do 903 cm3” zwyciężyła również załoga reprezentująca ZST w Cieszynie w składzie Bartłomiej Hanusek oraz Kamil Pietroszek.

W kategorii „uczeń – pojemność powyżej 903 cm3” zwyciężyła załoga z ZSM w Krakowie (Marcin Pytel, Bartłomiej Mazur), drugie miejsce zajęli Jakub Kwiczala i Maciej Smyczyk z ZSEG, a trzeci na mecie zameldował się Łukasz Żur z ZST w Cieszynie.

W kategorii „absolwent – pojemność do 903 cm3” najszybsi byli: Przemysław Mendrek (I miejsce), Daniel Opioła i Dominika Grabowska (II miejsce), Andrzej Kawulok (III miejsce).

W najsilniej obsadzonej kategorii „absolwent – pojemność powyżej 903cm3” na podium stanęli: Krzysztof Szturc i Aleksandra Rozmus (I miejsce), Dariusz Heczko (II miejsce) i Jarosław Walek (III miejsce).

Specjalną atrakcją tegorocznego Kręciołka był przejazd pojazdu skonstruowanego samodzielnie przez ucznia II klasy Technikum Mechaniczno-Elektrycznego Kamila Olszara. Po zakończeniu zawodów Rada Rodziców przy ZST zorganizowała festyn szkolny w Campingu nad Olzą. Już dziś organizatorzy zapraszają na kolejny jubileuszowy Kręciołek za rok!

Szczególne podziękowania dla sponsorów, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć. Dziękujemy Kajetanowi Kajetanowiczowi za ufundowane koszulek i wsparcie. Dziękujemy firmom, które ufundowały nagrody:
„EKO-BUD Sp. z o.o.” z Żor
„Nitro Komputery” z Żor
firmie 2Brally
Pizzerii „Jedynka”.

mgr Ewa Jucha
asystent dyrektora d/s organizacyjnych