Pożegnanie absolwentów 2010

Pożegnanie absolwentów 2010

Kwitnące kasztany to znak, że matury czas zacząć. W tym roku wiosenna aura nieco później zawitała w naszym cieszyńskim grodzie, ale to nie oznacza, że zachwiała odwieczny rytuał. 30 kwietnia społeczność szkolna ZST pożegnała tegorocznych absolwentów doskonalących swe umiejętności w zawodach technik fryzjerstwa, technik księgarstwa, technik mechanik pojazdów samochodowych, technik elektryk, technik ochrony środowiska, technik elektronik, technik telekomunikacji oraz technik mechatronik.

Jak co roku uroczystość odbyła się na naszej szkolnej auli, a przygotowali ją uczniowie klas młodszych, wcielając się m.in. w rolę konferansjerów (Kasia Klaja z 3a oraz Przemek Worek z 3co). Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań dla dyrekcji szkoły oraz wychowawców maturzystów.

Wychowawcami tegorocznych klas czwartych byli:

  • klasa 4ab – Joanna Holisz – Januszek,
  • klasa 4co – Andrzej Hławiczka,
  • klasa 4et – Sylwia Tomiczek,
  • klasa 4m – Grzegorz Grzęda.

 

Podczas akademii wyjątkowo mogli się też poczuć uczniowie osiągający bardzo dobre wyniki w nauce i zaangażowani w pracę na rzecz szkoły. Otrzymali oni nagrody książkowe z rąk pani dyrektor i wychowawcy.

Oto grono wyróżnionych:

  • klasa 4ab: Aleksandra Antonik, Klaudia Penkala, Monika Młotek, Katarzyna Skiba, Brygida Kropka, Klaudia Stasiuk,
  • klasa 4co: Natalia Legierska, Natalia Makarewicz, Katarzyna Kolek, Grzegorz Duda, Grzegorz Żagan,
  • klasa 4et: Mateusz Góra, Marcin Gembala, Dawid Stańczyk, Artur Pieszka, Roman Filip,
  • klasa 4m: Paweł Sadura, Dariusz Sekuła, Arek Szarzec, Marek Śliwka, Robert Tyrtania.

 

Nasi absolwenci otrzymali również listy gratulacyjne od Pana Starosty Cieszyńskiego za udział w akcji krwiodawstwa pod hasłem: „Maturzysto! Zadaj egzamin z życia”.

 

Uroczystość pożegnania absolwentów to szczególne wydarzenie dla całej społeczności naszego zespołu. Żegnamy osoby, które podczas czterech lat tworzyły atmosferę szkoły i nierzadko dostarczały niezapomnianych wrażeń nie tylko młodszym kolegom, ale szczególnie nauczycielom. Sama uroczystość była tego dowodem i na pewno pozostanie na długo w pamięci osób w niej uczestniczących. Ważne jest jednak to, że nie zabrakło kwitnących kasztanów, których zapach towarzyszył tegorocznym egzaminom!