Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich

Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich

17 października klasy 1BK i 1M wzięły udział w nietypowej lekcji historii. Odbyła się ona w Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Jest to miejsce, w którym historia przemawia do nas na wiele sposobów – wszystkie ekspozycje są interaktywne, opowieści pani przewodnik przeplatane są spotkaniami z wirtualnym przewodnikiem, filmami i prezentacjami multimedialnymi. Zwiedzanie połączone było z dobrą zabawą – w wielu momentach niemal przenosiliśmy się w przeszłość – braliśmy udział w plebiscycie, mogliśmy „przejechać” tramwajem przez historyczne uliczki Świętochłowic, obserwować przez lunetę ​​pole bitwy czy odcisnąć pamiątkowe stemple w starej drukarni.

Wycieczkę zorganizowała p. A. Nikonowicz. Opiekunkami były p. J. Holisz – Januszek i p. J. Wojnar.

ZDJĘCIA