Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody

Światowy Dzień Wody jest  obchodzony 22 marca. Święto  to zostało ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w grudniu 1992 roku, w Rio de Janeiro. Z tej okazji w  naszej szkole, jak co roku odbyły się obchody Światowego Dnia Wody pod hasłem „Natura dla wody” Zwraca ono uwagę na procesy i rozwiązania funkcjonujące w przyrodzie, które mogą być inspiracją dla działalności człowieka. Wiele problemów związanych z wodą może zostać zniwelowanych dzięki rozwiązaniom zaczerpniętym z natury. Mając to na uwadze, uczniowie każdej z klas przygotowali plakaty nawiązujące do tegorocznego hasła. Następnie pod opieką nauczycieli przeszli trasę wodnych podchodów składających się z sześciu stanowisk tematycznych. Uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni gimnazjaliści z dwóch szkół sprawdzali swoją wiedzę na temat wody z różnych dziedzin. Następnie, w  auli gdzie znajdował się  „ Waterland ”, uczestnicy imprezy wzięli udział w prelekcji  „ Człowiek i woda ” po czym  obejrzeli scenkę na temat wody i jej roli w życiu człowieka, przygotowaną przez  uczniów kl. 2 D wraz z panią Blandyną Gwiazda.
Pod koniec imprezy konkurs wiedzy został rozstrzygnięty.   Zwyciężyła klasa 1 M, a w grupie młodszej uczniowie z  SP 2.  Zwycięzcy zostali nagrodzeni przez p. dyrektor Bożenę Cholewę.  Nie zapomniano o jabłkach i butelkach z wodą aby uzupełnić powszechny niedobór wody w naszym organizmie. Obchody Światowego Dnia Wody były jak zawsze  świetną zabawą, możliwością  poszerzenia wiedzy na temat wody oraz okazją zwrócenia uwagi na ciągle nie docenione jej znaczenie i rolę w życiu człowieka.

ZDJĘCIA