Spotkanie z Rzecznikiem Prasowym Zakładu Karnego w Cieszynie

Spotkanie z Rzecznikiem Prasowym Zakładu Karnego w Cieszynie

W dniu 14.06.2018 klasa 2B i 2A pod opieką pani pedagog, w ramach lekcji wiedza o społeczeństwie, wzięły udział w spotkaniu z Rzecznikiem Prasowym Zakładu Karnego w Cieszynie. Celem spotkania było pokazanie organizacji pracy i zasad funkcjonowania więzienia. Uczniowie podczas prezentacji multimedialnej mieli możliwość zobaczyć historię oraz wnętrza Zakładu Karnego. Dzięki otwartości pana rzecznika mogli zadawać wszelkie nurtujące ich pytania, np. ile osób mieści się w celi, jak więźniowie spędzają czas, w jaki sposób są resocjalizowani. Dowiedzieli się również, że Zakład Karny w Cieszynie jest jednostką typu zamkniętego. Przeznaczony jest dla recydywistów penitencjarnych, posiada również oddział dla tymczasowo aresztowanych, a pojemność jednostki wynosi 406 miejsc. Po spotkaniu jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie chcielibyśmy tam trafić jako osoby skazane, ponieważ życie w zamkniętej celi nie należy do przyjemnych doświadczeń.