Zdjęcie polsko – ukraińskiego projektu wyróżnione!

Zdjęcie polsko – ukraińskiego projektu wyróżnione!

O polsko-ukraińskiej współpracy pomiędzy fundacją „Możesz wiedzieć więcej” działającą przy ZST a Kolegium Technicznym w Zborowie nie sposób zapomnieć.

Projekt „Razem muzycznie, folklorystycznie”, który był realizowany we wrześniu po ukraińskiej stronie zapisał się w pamięci wszystkich uczestników. Klimat przedsięwzięcia oddaje zdjęcie zgłoszone do konkursu „Selfie+”. Wykonała je Masha Tsiaputa, która jest liderem ukraińskiej grupy i widać ją na pierwszym planie. Pozostałe osoby znajdujące się na fotografii to : Nastia, Paweł i Wojtek. Wszyscy są ubrani w stroje regionalne, co było zgodne z tematyką projektu, która koncentrowała się wokół spraw związanych z folklorem Polski i Ukrainy. Zdjęcie podkreśla, że tym, co łączy młodych ludzi i pozwala przełamywać bariery, stereotypy kulturowe jest muzyka, śpiew i taniec – powiązane z folklorem i tradycją. Sam projekt narodził się z pasji i tą pasję pozwolił również wyzwolić w młodych ludziach, którzy podczas pięciu wspólnie spędzonych dni swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że razem można wypracować i osiągnąć naprawdę wiele. Zostało to dostrzeżone i docenione przez organizatorów konkursu „Selfie+”, którzy wyróżnili nadesłane selfie w kategorii: „Twój projekt w jednym ujęciu”. Ceremonia wręczenia nagród odbyła się 8 stycznia 2019 na PGE Narodowy w Warszawie. Ta nagroda to kolejne potwierdzenie tego, że projekt był ogromnym sukcesem. Serdeczne gratulacje!!!