Przyjemne z pożytecznym – praktyki zawodowe w Hiszpanii

Przyjemne z pożytecznym – praktyki zawodowe w Hiszpanii

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy z wyjazdów na zagraniczne staże w ramach najnowszego projektu Erasmus + „KSZTAŁĆ SIĘ GLOBALNIE, PRACUJ LOKALNIE”.

Po raz pierwszy, od kiedy w naszej szkole organizowane są praktyki zagraniczne, do Sewilli wyjadą uczennice z kierunków fryzjerskich. Za nimi już wiele przygotowań – kursy języka hiszpańskiego oraz zajęcia przybliżające kulturę i obyczajowość Hiszpanii. Przed nimi – dwa tygodnie intensywnych zajęć w hiszpańskich pracowniach fryzjerskich, lekcji językowych, doskonalących znajomość języka hiszpańskiego, wycieczek krajoznawczych, cieszenia się słońcem i kulturą Hiszpanii.

Grupa Hair Stylig wyjeżdża już 17.08.2019 r. Trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że dziewczęta wrócą pełne wrażeń, a przede wszystkim będą miały szansę rozwinąć własną wiedzę i umiejętności w zakresie fryzjerstwa, przedsiębiorczości, języków. Projekt dziś, to dla nich wielka przygoda, jednak w przyszłości na pewno zaprocentuje również w ich rozwoju zawodowym