Fryzjerzy z ZST podbijają Sevillę

Fryzjerzy z ZST podbijają Sevillę

Zespół Szkół Technicznych im. płk. Gwidona Langera w Cieszynie to szkoła, która chce przygotować swoich uczniów do podjęcia pracy na europejskich rynkach.

Dlatego już od 2014 cyklicznie odbywają się wyjazdy langerowców na praktyki zagraniczne do hiszpańskiej Sevilli. Staże są finansowane ze środków funduszy europejskich pozyskiwanych w ramach programów Erasmus+ lub POWER. Także w tym roku w sierpniu w ramach najnowszego projektu POWER KSZTAŁĆ SIĘ GLOBALNIE, PRACUJ LOKALNIE” po raz pierwszy na staż wyjechała piętnastoosobowa grupa fryzjerów z ZST. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej mieli okazję przez dwa tygodnie kształcić swoje umiejętności w hiszpańskich salonach pod okiem fachowców. Zetknięcie z europejskim rynkiem pracy, kulturą i językiem Hiszpanii zaowocowało niezapomnianymi wrażeniami, a przede wszystkim umiejętnościami w zakresie czesania hiszpańskich koków i nie tylko. Podczas stażu uczniowie ZST doskonalili swoje kompetencje językowe na kursach hiszpańskiego oraz poznawali historię Andaluzji, zwiedzając między innymi Kadyks i Malagę czy kosztując regionalne przysmaki. Pożyteczne zostało połączone z przyjemnym, co niewątpliwie w przyszłości zaowocuje rozwojem zawodowym.
Przed uczniami cieszyńskiego Langera kolejne wyjazdy. W sumie przewidziano ich pięć na ten rok szkolny.