XV edycja konkursu „TECHNIK ABSOLWENT 2019”

XV edycja konkursu „TECHNIK ABSOLWENT 2019”

Jak co roku najlepsi absolwenci naszego technikum uczestniczyli w konkursie „Technik Absolwent Roku” organizowanym przez Beskidzką Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT w Bielsku – Białej.

Celem konkursu jest promowanie najlepszych uczniów szkół technicznych w środowisku szkolnym, technicznym, uczelniach oraz w społeczeństwie. W tegorocznej edycji uczestniczyło 67 absolwentów szkół m.in. z Bielska – Białej, Żywca, Cieszyna i Wisły. Jesteśmy dumni  z Radosława Chromika – absolwenta klasy 4M, który zdobył wyróżnienie w branży mechatronicznej oraz z Patryka Olszara – absolwenta klasy 4Z, który zdobył wyróżnienie w branży elektrycznej. Podsumowanie konkursu miało miejsce 20 września 2019 roku w Domu Technika NOT w Bielsku – Białej. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Pierwszy etap przebiegał bezpośrednio w szkołach, które same dokonywały własnej samooceny w oparciu o dostarczony im przez organizatorów regulamin. Drugi etap konkursu był oceniany przez komisję konkursową z  udziałem specjalistów  Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych różnych szkół.

Laureaci otrzymali cenne nagrody, piękne statuetki i dyplomy. Gratulując jeszcze raz naszym absolwentom mamy nadzieję, że również w przyszłym roku znajdziemy się w gronie najlepszych techników  w regionie.