Uczniowie  z  Langera na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 2019

Uczniowie z Langera na Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości 2019

Ta cykliczna międzynarodowa kampania promuje świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. To również święto tych, którzy nie boją się ryzyka i przełamują bariery.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (STP) organizowany jest od 2008 r. w ponad 150 krajach świata, w tym w Polsce. W jego trakcie organizacje, instytucje i firmy, którym zależy na rozwijaniu przedsiębiorczości, organizują bezpłatne szkolenia, warsztaty, debaty i konkursy pomagające zdobyć wiedzę z zakresu zakładania i rozwijania własnej działalności gospodarczej, budowania sieci kontaktów, zakładania start-upów, negocjowania z pracodawcą czy budowania własnej marki.

Pomysłodawcami Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości byli premier Wielkiej Brytanii Gordon Brown, prezes amerykańskiej Fundacji Kauffmana – Carl Schramm i brytyjska rządowo-biznesowa organizacja Make Your Mark.

Do organizacji STP włącza się także Zamek Cieszyn, kierując zaproszenie do udziału w wydarzeniu do osób zainteresowanych własnym rozwojem, bez względu na wiek – uczniów, studentów, menedżerów, nauczycieli, przedsiębiorców oraz tych, którzy poszukują miejsca dla siebie na rynku pracy, czy planują założenie własnej firmy. 

Jak co roku również w tym roku w STP brała udział młodzież Technikum Mechaniczno – Elektrycznego w Cieszynie. Uczniowie z klasy 2K i 4B pod opieką nauczycieli p. A. Rybczyńskiej i A. Danela uczestniczyli w PRAKTYCZNEJ LEKCJI PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – prawdy i mity na temat prowadzenia działalności gospodarczejoraz panelu dyskusyjnym ODPOWIEDZIALNY BIZNES? – dyskusji o tym, w jaki sposób biznes odpowiada na kryzys klimatyczny.

Poznaliśmy też przykłady lokalnych firm i młodych przedsiębiorców, którzy w swojej codziennej aktywności znajdują odpowiedzi na globalne wyzwania. Już cieszymy się na przyszłoroczną edycję STP 2020.